Escape room rašanās vēsture

Aizraujoša izklaide “Escape room” parādijas salidzinoši nesen, tomēr ātri iegūva lielu popularitāti starp intelektuāļiem, kuri interesējas ar neparastiem izklaides veidiem. Tiek uzskatīts, ka kvesta prototips ir tāda paša nosaukuma datorspēle, kas pārstāv interesantu piedzīvojumu, kur jūs esat galvenais varonis, kurš ir ieslēgts noteiktā telpā. Lai atrastu atslēgu durvīm un tiktu ārā ir nepieciešams atrīsināt daudz uzdevumu un atrast daqudz priekšmetu, kurus pēc tam vajdzēs pilietot kārtējas mīklu minēšanā. Līmeņus ar augstu sarežģītību nav iespējami paiet, neizmantojot loģikas spējas un analītisko domāšanu.

Spēle kļuva tik populāra visā pasaulē, ka 2000.gadu vidū geimeriem no Japānas un Ķīnas parādījās unikāla ideja – pārnest kvesta sižetu dzīvē. Spēlētājus ieinteresēja doma būt datorspēles personāža vietā, kur iziešana ārā ir atkarīga tikai no prasmes atrast nestandarta lēmumus.

Tomēr, īstenot ideju neviens neisteidzas, jo visi domāja,ka spēle nekļūs populāra un radīs zaudējumus. Tikai pēc kāda laika fanu grupa pamēģināja un organizēja pirmās escape rooms. Šīm piemēram sekoja citas valstis. Piemēram, pazīstama Rīgā escape room NOGAME – ir viens no spilgtākajiem pārstavjiem šajā jomā.

Spēles, kuri veicināja escape room veidošanos:

1) Japāņu izstrādātājs (Toshimitsu Takagi) izdomāja flesh spēli “Crimson Room”. To uzskata par vienu no piedzīvojumu prototipiem, kuras jēga ir atrast izeju no istabas;

2) Mīklas “Virginian Room” radīšana Ķīnā. Uzdevumi šajā spēlē vairs nešķita tik vienkārši un lai atrisināt tos, vajadzēja patērēt daudz laika.

3) Vel sarežģītāk bija “Blue Chamber” un “White Chamber” versijas, kurus pat pieredzējušie geimeri varēja risināt vairākas stundas.

Pirmā escape room realitātē izskatījas diezgan pieticīgi: tā atšķirās ar nelielu izmēru un priekšmeti, izdpildoši “palīga” lomu, tika uzradītī nelielā dauzdumā. Mūsdienu pasaulē ir ļoti daudz kompāniju, kuri ar prieku realizē jaunas idejas.

NOGAME kvest istabas Rīgā piedāvā aizraujošus kvestus, kuru sižeti papildināti ar negaidītām situācijam.Escape room Rīgā ir lieliska iespēja justies kā piedzīvojuma personāžs un pavadīt laiku ar dragiem NOGAME kvest istabā.